"A WHO éjjel-nappal értékeli a járványt. Mély aggodalommal tölt el minket a vírus súlyosságának és terjedésének, illetve a tétlenségnek a riasztó szintje. Ezért úgy értékeltük, hogy pandémiaként jellemezhető a Covid-19" - idézi az MTI Tedrosz Adamon Gebrejeszuszt, a szervezet vezetőjét.
Mint mondta, a Kínán kívül észlelt fertőzések száma 13-szorosára emelkedett az utóbbi két hétben.
"Mindannyian ugyanabban a csónakban evezünk, és higgadtan a megfelelő dolgot kell tennünk" - mutatott rá, hozzátéve, nem tudja kellőképpen hangsúlyozni, hogy minden ország megváltoztathatja a járvány terjedésének menetét.
Elmondása szerint ez lenne az első pandémia, amelyet ellenőrzés alatt lehetne tartani.
Megjegyezte, hogy ugyan több ország hatékonyan tudott fellépni a járvány terjedésének megakadályozása érdekében, sok esetben rendkívül aggasztó tétlenséget lehet látni.
<samp class="EmbedCode-container"></samp>
"WHO has been assessing this outbreak around the clock and we are deeply concerned both by the alarming levels of spread and severity, and by the alarming levels of inaction"-@DrTedros #COVID19 - World Health Organization (WHO) (@WHO) March 11, 2020
