BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hivatalosan is világjárvány a koronavírus

Világjárvány (pandémia) szintjére lépett a Covid-19 vírusfertőzés - jelentette be az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója szerdán Genfben.

2020. március 11. szerda, 18:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

"A WHO éjjel-nappal értékeli a járványt. Mély aggodalommal tölt el minket a vírus súlyosságának és terjedésének, illetve a tétlenségnek a riasztó szintje. Ezért úgy értékeltük, hogy pandémiaként jellemezhető a Covid-19" - idézi az MTI Tedrosz Adamon Gebrejeszuszt, a szervezet vezetőjét.

Mint mondta, a Kínán kívül észlelt fertőzések száma 13-szorosára emelkedett az utóbbi két hétben.

"Mindannyian ugyanabban a csónakban evezünk, és higgadtan a megfelelő dolgot kell tennünk" - mutatott rá, hozzátéve, nem tudja kellőképpen hangsúlyozni, hogy minden ország megváltoztathatja a járvány terjedésének menetét.

Elmondása szerint ez lenne az első pandémia, amelyet ellenőrzés alatt lehetne tartani.

Megjegyezte, hogy ugyan több ország hatékonyan tudott fellépni a járvány terjedésének megakadályozása érdekében, sok esetben rendkívül aggasztó tétlenséget lehet látni.

<samp class="EmbedCode-container"></samp>

"WHO has been assessing this outbreak around the clock and we are deeply concerned both by the alarming levels of spread and severity, and by the alarming levels of inaction"-@DrTedros #COVID19 - World Health Organization (WHO) (@WHO) March 11, 2020

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet