BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: Budapestről kerülhetett át a betegség Szerbiába

Szerbiában is megjelent az új típusú koronavírus, pénteken Zlatibor Loncar egészségügyi miniszter jelentette be, hogy Magyarországról hazatért szabadkai férfinál mutatták ki a vírus jelenlétét - írja az MTI.

2020. március 6. péntek, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 43 éves férfi Budapesten a nővérénél járt, akinek már voltak vírusos tünetei, hazatérte után pedig saját magán is tapasztalta a fertőzés jeleit. A csütörtök esti vizsgálatok péntek reggel erősítették meg, hogy a férfi az új típusú koronavírussal fertőződött meg, ezért a szabadkai kórházban különítették el.

A következő lépésként visszakövetik, kik kerültek kapcsolatba a szabadkai férfival, hogy őket is kivizsgálhassák.

Az egészségügyi tárca vezetője hozzátette, nincs ok pánikra, számítani lehetett arra, hogy miután a szomszédos országokban megjelent a vírus, Szerbiába is eljut.

Az Egészségügyi Világszervezet belgrádi irodájának a vezetője az MTI-nek pénteken elmondta, a megelőzési intézkedéseket fokozták, az alapos kézmosás mellett elővigyázatosságból ajánlatos kerülni a kézfogást, az ölelkezést, valamint a szerbekre is jellemző üdvözlő puszikat.

Globálisan már 98 ezerre nőtt a koronavírus ismert fertőzöttjeinek a száma, egyre gyorsabban terjed az Egyesült Államokban és Európában. A COVID-19 nevű betegséget már Magyarországon is kimutatták 4 emberben. A koronavírus miatt itthon 39 ember van karanténban.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet