BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A románok már ebben is előzik a magyarokat

Romániában egy új törvény lehetővé teszi, hogy a magánorvoshoz forduló betegek csak a magán és az állami ellátás közötti különbözetet fizessék ki - adta hírül a maszol.ro.

2019. december 31. kedd, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Klaus Johannis államelnök kihirdette azt a törvényt, amely lehetővé teszi, hogy a privát ellátást igénybe vevő, állami egészségügyi biztosítással rendelkező páciensek csak a szolgáltatás valós ára és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) által megtérített összeg közti különbözetet fizessék meg - olvasható a portálon.

A szolgáltatások után fizetendő különbözeti árat minden magán egészségügyi intézménynek fel kell tüntetnie honlapján.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet