BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzemanyagár-csökkenés érkezik a szomszédban

Jóváhagyta a román alsóházi szakbizottság az üzemanyag pótlólagos jövedéki adójának eltörlését - írja a Maszol.ro.

2019. december 3. kedd, 13:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adótörvénykönyvet módosító javaslat értelmében 2020. január 1-jétől eltörlik az üzemanyag 2017-ben bevezetett pótlólagos jövedéki adóját - olvasható a portálon.

A kormány 2017 szeptemberétől emelte két lépcsőben a jövedéki adót.

Ennek szintje egyébként uniós jóváhagyást igényel, van minimumszint és úgy kell szabályozni, hogy az Unióban ne jelenjenek meg nagy különbségek. Ezzel szeretnék megakadályozni az árucsempészést.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet