BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy változás vár a dél felé utazókra

Hatalmas autópálya-fejlesztés kezdődik Szerbiában a jelenlegi beruházások folytatásaként. A történet végén az országot keresztbe-kasul átszelik majd a gyorsforgalmi utak.

2019. augusztus 6. kedd, 15:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerbiában öt új autópálya megépítését tervezik, a beruházások értéke eléri a 14,5 milliárd eurót - tudósított a vajdasági Szabad Magyar Szó.

Az munkálatok már folynak a Preljina-Pozega szakaszon, amely Montenegró felé vezet. Rövidesen megkezdik a Sremska Raca-Kuzmin közötti rész kiépítését is. Ez a jövendőbeli Szarajevó-Belgrád autópálya része. Ősszel befejezik a 10-es korridor Bulgária felé vezető szakaszát is.

A Pojate-Preljine szakasz építése is elkezdődik, amely a 10-es és a 11-es korridorokat köti össze, vagyis Közép-Szerbiában félmillió embert. Ezenkívül ebben az évben el kell kezdődni a Ruma-Sabac-Loznica gyorsforgalmi út kiépítésát, jövőre pedig a Nis és Merdare közötti autópálya Nistől Plocnikig vezető szakaszát.

Az elmúlt két évben 150 kilométernyi autópályát adtak át a forgalomnak, és ebben a hónapban várható a 11-es korridor Obrenovac-Cacak részének megnyitása.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet