BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Perzsa-öböl: Irán újabb olajtankert foglalt le

Az iráni Forradalmi Gárda lefoglalt a Perzsa-öbölben egy idegen olajszállító tartályhajót, amely üzemanyagot csempészett egyes arab országokba - közölte vasárnap az iráni állami tévén.

2019. augusztus 4. vasárnap, 12:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A híradásban nem nevezték meg, hogy mely ország hajóját foglalták le. A hajó fedélzetén hét, különböző nemzetiségű matróz van, és 700 ezer liter üzemanyagot szállít - írta az Atv.hu az MTI híre alapján.

Az iráni Forradalmi Gárda július 19-én lefoglalta a Stena Impero nevű brit olajszállító hajót a Hormuzi-szorosban - London szerint Omán területi vizein - azzal az indoklással, hogy "nem tartotta a tiszteletben a nemzetközi tengeri hajózás szabályait", összeütközött egy iráni halászhajóval, és kárt tett benne.

London ezt cáfolta, és az incidens miatt szankciókat vezetett be Teherán ellen. A tankert azóta sem engedték el.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet