BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordot döntött a Tesla a második negyedévben

Az elektromos autókat gyártó Tesla kettős rekordot ért el a második negyedévben: még soha ennyi járművet nem szállított le a vevőknek és készített el, mint a június végével záródott három hónapban - írta az MTI az AP-ra hivatkozva.

2019. július 3. szerda, 12:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég összesen 95 ezer 200 autót szállított le a második negyedévben, ebből 77 ezer 550 Model 3 és 17 ezer 650 Model S és Model X volt. Szakértők véleményének az átlagában kevesebb autó, 91 ezer szerepelt.

A második negyedévben leszállított összes Tesla autó száma 51,1 százalékkal felülmúlta az első negyedévit.

A Tesla azt is bejelentette, hogy a második negyedévben rekordszámú autót gyártott. Összesen 87 ezer 48 autót, ebből 72 ezer 531 Model 3 és 14 ezer 517 Model S és Model X volt. Az első fél évben összesen valamivel kevesebb mint 160 ezer Tesla autót adtak el. Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója azt ígérte, hogy idén 360-400 ezer autót értékesítenek. Elemzők szerint nehéz lesz elérni ezt a szintet.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet