BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán megint a tenyeréből etette a Néppártot?

Úgy tűnik, nem forszírozza az Európai Néppárt a Fidesz kizárásnak ügyét: a pártcsalád európai parlamenti frakciójának alakuló ülésén teljes jogú tagként vesz rész a magyar kormánypárt.

2019. június 4. kedd, 09:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fidesz európai parlamenti képviselői teljes jogú tagként vehetnek részt az Európai Néppárt (EPP) újjáalakult frakciójának tevékenységében annak ellenére, hogy az EPP márciusban felfüggesztette a magyar párt tagságát - adta hírül a Népszava EP-s forrásokra hivatkozva.

Ha a fideszesek úgy döntenek, hogy néppárti színekben folytatják a munkájukat, akkor nem hogy büntetni nem fogják őket, de még arra is lesz lehetőségük, hogy vezető parlamenti, illetve szakbizottsági tisztségekre pályázzanak, illetve megőrizzék pozíciójukat a politikai csoport átmeneti elnökségében, feltéve, hogy jelölésükhöz hozzájárul frakciótársaik többsége. (Ehhez nem kis mértékben járulhatott hozzá, hogy a magyar kormány ismét visszakozott egy nagy port kavart döntésétől és határozatlan időre elhalasztotta a közigazgatási bírósági rendszer bevezetését - a szerk.)

Az EPP szerdán tartja alakuló ülését Brüsszelben. Ezen megválasztják a régi-új elnökséget, amelyben Szájer József alelnök is a posztján maradhat, ha elindul a tisztségért és megkapja hozzá a szükséges szavazatszámot.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet