BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szigorítanak a franciák - ennek sokan nem fognak örülni

Franciaországban betiltják szeptembertől az elektromos rollerezést a járdákon - számolt be a 444.hu.

2019. május 4. szombat, 17:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Így ősztől tilos lesz elektromos rollerrel közlekedni Franciaország járdáin - jelentette be Elisabeth Borne közlekedési miniszter a Le Monde-nak adott interjúban.

A kérdés különösen Párizsban aktuális, ahol az elektromos rollerek kölcsönzésével foglalkozó cégek megsokasodásával tavaly év végére 15 ezer roller került forgalomba, és a kalkulációk szerint ez a szám az idei év végére akár a 40 ezret is megközelítheti - írta a portál az AFP nyomán.

A szigorítás nyomán 135 eurós, azaz jó 40 ezer forintos büntetésre számíthat az, aki elektromos rolleren, hoverboard-on vagy elektromos egykerekűn közlekedik a járdákon. Ezeket az újgenerációs eszközöket ősztől csak bicikliúton vagy autóúton lehet majd használni, mert a miniszter szerint túlzottan veszélyeztetik a járókelőket, különös tekintettel a gyerekekre és idősekre.

Tolva vagy motor nélkül továbbra is lehet majd használni a rollereket, ha azzal nem veszélyeztetik a gyalogosokat.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet