BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak úgy repkednek az állami milliárdok a külföldi cégeknek

Idán az első négy hónapban 23 cég kapott magyarországi gyáralapításra összesen 43,3 milliárd forintot a külgazdasági tárcától egyedi kormánydöntéssel - írja a Világgazdaság.

2019. április 29. hétfő, 06:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eszerint az idei szerződésekkel 3079 új munkahely létrejöttét támogatják az adófizetők.

Tavaly a teljes évben 86,6 milliárd forint beruházási támogatást osztott szét a Külgazdasági és Külügyminisztérium hazai székhelyű, ám zömében külföldi gyökerű termelő, szolgáltató cégek beruházásaira, ezzel 8761 új munkahely létrejöttét támogatta. Az egy munkahelyre jutó támogatás tavaly még 9,88 millió forint volt, az idén 14 millió forint.

A növekedést az idén a hazai cégeknek nyújtott támogatások húzzák, nem a betelepülőké - írta a napilap.

A legnagyobb támogatást a Mol Petrolkémia Zrt. tiszaújvárosi poliolüzeme kapta, a 172 munkahelyet teremtő projektet az állam 11,7 milliárd forinttal segítette. A támogatott cégek között ugyanakkor túlsúlyban vannak az autóipari beszállítók. Példaként említik a Rehau Automotive Kft. alkatrészgyártó üzemének kapacitásbővítését és a GS Yuasa Magyarorzság Kft. lítiumion akkumulátorok fejlesztésére és gyártására indított projektjét.

Némileg átlag feletti, 1,7 milliárd forintos támogatást kapott a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Pick Szeged Zrt. új szalámiüzemének létesítésére, ám az alacsony munkahelyteremtő képesség miatt az egy munkahelyre jutó támogatás itt is 33,1 millió forintra jön ki.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet