BUX 139093.34 0,17 %
OTP 45440 0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghétszerezte nyerségét a kínai BYD autógyár

Több mint hétszeresére nőtt az elektromos autókat gyártó kínai BYD Co. Ltd. vállalat nyeresége az első negyedévben - írja az MTI.

2019. április 28. vasárnap, 13:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BYD (Build Your Dream) autógyár az idei első negyedévben 749,73 millió jüan (111,4 millió dollár) nyereséget ért el, 632 százalékkal magasabbat az egy évvel korábbi 102,4 millió jüannál.

A cég az idei első hat hónapban pedig 1,45-1,46 milliárd jüan nyereséget vár a tavalyi első fél évi 479,1 millió jüan után.

Az első három hónapban a BYD 118 ezer elektromos autót adott el, 5,2 százalékkal többet mint a tavalyi azonos időszakban. A cég éves eladási terve 650 ezer elektromos autó.

A kínai autógyárak szakmai képviseleti szervezete, a CAAM (China's Association of Automobile Manufacturers) nyilvántartása szerint 2018-ben 1,3 millió elektromos autót értékesítettek az országban, 61,7 százalékkal többet mint 2017-ben. A szervezet az idén 1,6 milliós értékesítést vár Kínában.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet