BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több ezer embert küld el a VW Szlovákiában

Háromezer dolgozónak mondanak fel a szlovák VW-gyárban.

2019. április 17. szerda, 19:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Volkswagen szlovákiai gyára bejelentette, hogy 2020-ig legalább 30 százalékkal akarja növelni az egység versenyképességét, hogy így hamarabb elérjék az egész vállalatnak kijelölt spórolási célt. A tervek között szerepel, hogy a 14 800 fős állományt idén háromezer fővel csökkentik, valamint a maradók bére is lassabban fog növekedni - írta a 444.hu a Reutersre hivatkozva.

Az ott dolgozók két éve sztrájkoltak a fizetések miatt, akkor abban állapodtak meg, hogy 2017 júniusában 4,7 százalékkal emelkednek a bérek, tavaly januárban szintén ennyivel, novemberben pedig 4,1 százalékkal.

Márciusi hírek szerint a Volkswagen holdingnál tervezett leépítések összesen 30 ezer főt érintenek.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet