BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbukott az újabb Holdra szállás

A Hold közvetlen közelében megszakadt a kapcsolat az izraeli holdszondával, a Beresittel (Genezis) - jelentette az izraeli tizenhármas kereskedelmi tévécsatorna élő adásában csütörtök este.

2019. április 12. péntek, 07:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden izraeli tévécsatorna élő adásban közvetítette az első izraeli holdjármű leszállásának perceit. A berendezés a Hold felszínének közelében még egy utolsó fényképet küldött magáról, amelyen az izraeli zászló mellett angolul a "kis nép, nagy álom", és az "Izrael népe él" felirat látszott.

Később az érkezés pillanatában megszakadt a kapcsolat a Hold-járóval, és a szakemberek tanácstalanul próbálták megfejteni a hiba okát. A Beresit valószínűleg összetört vagy felrobbant - írta az MTI alapján az Infostart.hu.

Ha sikerült volna, akkor Izrael lenne a világ negyedik állama, amely képes erre. Így a hetedik, amely űreszközzel megközelítette a Holdat. A holdszonda egy héttel ezelőtt állt Hold körüli pályára, sikeresen végrehajtva a leszállása előtti utolsó veszélyes manővert.

A Hold-szonda az Asrael Aerospace Industries állami repülőgépgyár űrkutatási programjának és a SpaceIL nevű izraeli magánvállalkozásnak a közös gyártmánya volt. Mintegy 100 millió dollárba (28 milliárd forintba) került. Elsősorban Morris Kahn 88 éves dél-afrikai-izraeli milliárdos fedezte a költségeket.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet