BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Odacsaptak a simlis valutaváltóknak

Megelégelte a cseh parlament, hogy a valutaváltók egy része átveri az ügyfeleit - egy törvénymódosítás nyomán az utóbbiak vissza is csinálhatják az üzletet.

2019. április 5. péntek, 20:20

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseheket régóta bosszantják a simlis valutaváltók, akik irreális árfolyamok alkalmazásával verik át az ügyfeleiket, nem törődve azzal sem, milyen imázst alakítani ki ezzel a külföldi turistákban a Csehországról. A parlament megelégelte az ügyet, és decemberben módosította a valutaváltásról szóló törvényt. A módosítások most léptek érvénybe - adta hírül a Radio Praha.

A legnagyobb változás, hogy az ügyfeleknek a valutaváltást követően három órán belül módjuk lesz visszacsinálni az üzletet, feltéve, hogy 1000 eurónál nem nagyobb összeget váltottak át - derült ki Markéta Fiserová, a cseh jegybank szóvivőjének szavaiból. Emellett a valutaváltók a jövőben nem alkalmazhatnak kedvezményes, úgynevezett VIP árfolyamokat, továbbá nem számíthatnak fel külön díjat a szolgáltatásukért (azaz az árrésből kell megélniük).

A szóvivő elárulta, hogy sokat várnak a változásoktól, miután eddig évente 250-300 panasz érkezett a jegybankhoz a valutaváltók viselt dolgai miatt. És ez nyilván csak a jéghegy csúcsa, mert a turisták, akiket sérelem ért vélhetően nem vesztegették az idejüket reklamációs ügyintézéssel. A valutaváltók szakmai szervezete persze úgy véli, hogy a változtatások miatt bezárhatnak a banki váltóhelyek.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet