BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét nőtt a japán gazdaság

A japán hazai össztermék (GDP) 1,4 százalékkal nőtt a decemberben záródott három hónapban éves összevetésben a csütörtökön közölt nem végleges adatok szerint - írja az MTI.

2019. február 14. csütörtök, 10:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik negyedévben a gazdaság 2,6 százalékkal zsugorodott elsősorban több természeti katasztrófa, a Jebi tájfun és egy a Richter-skála szerinti 6,7-es erősségű földrengés hatása miatt.

A tavalyi utolsó negyedévben nőtt a lakossági kereslet, bővültek a beruházások és a kormányzati kiadások.

A tavalyi utolsó három hónapban az előző három hónappal összevetve a gazdaság 0,3 százalékkal nőtt az elemzők által várt 0,4 százalékos bővülés helyett, miután a harmadik negyedévben a GDP 0,6 százalékkal zsugorodott.

Nem végleges adatok szerint a japán gazdaság növekedése tavaly 0,7 százalékra lassult a 2017. évi 1,9 százalék bővülés után.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet