BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már ebben is előzik a románok a magyarokat

A román kormány céldátumot tűzött ki az euró bevezetésére. Úgy tűnik, hogy a korábbi, 2022-es határidő túl ambiciózusnak bizonyult.

2019. február 3. vasárnap, 15:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román kormány azt akarja, hogy Románia 2024-ben bevezesse az eurót - idézte a Maszol Viorica Dancila miniszterelnök bejelentését.

Az erről készült kormányzati előterjesztés alapján Románia kötelezettséget vállal arra, hogy 2024-re érjen el arra a szintre, hogy átvegye a közös európai valutát.

Ezt közlik majd az Európai Bizottsággal is. Korábban a kormány 2022-t rögzítette az euró bevezetésének céldátumaként. Az euróra való áttérést előkészítő bizottság - amelyben pénzügyi szakemberek, szakszervezeti és cégvezetők képviseltették magukat - 2024-2026 közti időpontot javasolt. Erre alapozta a kormány saját céldátumát.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet