BUX 139092.21 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Riasztást adott ki a Nébih - ezt ne egye meg!

Tejfehérjét mutattak ki egy "vegán és vegetáriánus" címkékkel ellátott vanília jégkrémben - adta hírül a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

2019. január 30. szerda, 15:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nébih a spanyol élelmiszerbiztonsági hatóság jelentése alapján, a RASFF-on keresztül értesült az esetről. (A RASFF az EU tagországokban működő, az élelmiszerekre és a takarmányokra vonatkozó gyorsvészjelző rendszer.)

A holland gyártású termékből az Európai Unió nyolc tagállamába, köztük Magyarországra is szállítottak - közölte a hivatal.

A termék adatai:

  • Márka és megnevezés: Bonvita, Bon Ice Dark (vaníliajégkrém), 100 g
  • Tételszám: L8/78
  • Minőség-megőrzési idő: 18.03.2020
  • RASFF referenciaszám: 2019.0201

A termék a tejre érzékeny fogyasztóknál allergiás reakciókat válthat ki, ezért esetükben a fogyasztása kerülendő - közölte a Nébih.

A termékek a jelölés megfelelő kiegészítésével újra forgalomba hozhatók.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet