BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háborúra készülnek a lengyelek?

A lengyel kormány erőteljesen fejleszti az ország különböző katonai szervezeteit, még a 60 éveseket is gyakorlatoztatják.

2018. november 28. szerda, 14:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csaknem 50 ezer tartalékos katonát akar behívni a lengyel kormány 2019-ben kötelező gyakorlatra - adta hírül a Rzeczpospolita.A tiszteket és tiszthelyetteseket 60 éves korukig, a közlegényeket 50 esztendős életévükig gyakorlatoztatják. Így akarják ellenőrizni a fegyveres erők tartalékosainak állapotát egy háború esetére.

Tavaly megkezdték a Legia Akademicka nevű önkéntes tanulmányi programot, amelyre ötezer fiatal jelentkezett - emlékeztetett a lap. Közülük majdnem kétezer tizedesi fokozatot kapott. A honvédelmi tárca nemrégiben toborzást szervezett "Légy a Köztársaság katonája" címmel. Ennek keretében sport- és kereskedelmi központokban, helyi piacokon verbuválópontokat alakítottak ki.

Eközben folytatódott a Területi Védelem Hadsereg létszámának bővítését célzó toborzás is. Ebben a fegyveres testületben jelenleg 16 ezer katona szolgál, amit az év végéig 20 ezerre akarnak bővíteni. Ebből 17,2 ezer önkéntes, a többiek hivatásos katonák. Számuk egy év múlva eléri a 30 ezret.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet