BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megzsarolt egy polgármesterjelöltet a szlovén miniszter - le kellett mondania

Lemondott tisztségéről kedden Marko Bandelli, a szlovén kormány fejlesztésekért, stratégiai projektekért és kohéziós politikáért felelős minisztere, miután egy nappal korábban Marjan Sarec kormányfő távozásra szólította fel, mert a tárcavezető szerinte beavatkozott a helyhatósági választások menetébe, amelyet vasárnap tartanak - írja az MTI.

2018. november 13. kedd, 15:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amennyiben Bandelli nem mond le, kedden a parlamenttől fogja kérni, hogy vonja meg a bizalmat a minisztertől - írta korábban a miniszterelnök.

A tárcavezető Alenka Bratusek volt miniszterelnök pártjának (SAB) tagja. Bratusek, aki a baloldali koalíciós kisebbségi kormány infrastrukturális minisztere, azt vetette a kormányfő szemére, hogy kettős mércét alkalmazott Bandellivel szemben, és ugyanazon kritériumokat kellene alkalmaznia más tisztségviselőkre is.

A szlovén sajtó nemrég nyilvánosságra hozta Bandelli levelezését Erika Modicával, egy kis dél-szlovéniai község, Komen polgármesterjelöltjével, akitől a tárcavezető azt kérte, lépjen vissza a jelöltségtől, mert ha nem teszi, megvonják a térségtől az európai uniós támogatásokat.

Sarec, bár bírálta a miniszter teljesítményét, a menesztés legfőbb okaként a tárcavezető kommunikációs stílusát jelölte meg, utalva arra, hogy a miniszter beavatkozott a vásárnap tartandó helyhatósági választások menetébe, mégpedig egy olyan településen, ahol korábban ő volt az elöljáró.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet