BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dübörög a román ipar

Az első nyolc hónapban 4,5 százalékkal nőtt a román ipari termelés a tavaly azonos időszakihoz mérten - közölte pénteken a román országos statisztikai intézet az MTI szerint.

2018. október 12. péntek, 12:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szezonális és naptárhatással kiigazított adat szerint a bővülés 5,5 százalék volt. A nyers adatok szerinti bővülés a feldolgozóiparnak köszönhető, amelynek teljesítménye 5,5 százalékkal nőtt tavalyhoz mérten.

Augusztusban az ipari termelés 3,7 százalékkal volt nagyobb, mint 2017 augusztusában.

A statisztikai intézet a héten közölte, hogy az iparban tevékenykedő vállalatok árbevétele 13,5 százalékkal nőtt az első nyolc hónapban a 2017 azonos időszakihoz mérten. Az új ipari megrendelések is 17,3 százalékkal bővültek a vizsgált időszakban.

Tavaly egész évben 8,2 százalékkal nőtt a román ipari termelés. Az idén a bukaresti kormány 5,5 százalékos gazdasági növekedést remél.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet