BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilőtt az amerikai gazdaság

Közel négy év óta legnagyobb ütemben, 4,2 százalékkal nőtt az amerikai gazdaság az idei második negyedévben negyedéves összevetésben és évesített ütemben - írja az MTI.

2018. szeptember 27. csütörtök, 15:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai kereskedelmi minisztérium csütörtökön közölt végleges adata megfelelt az elemzői várakozásoknak és a legutóbbi hivatalos előrejelzésnek.

Az erőteljes második negyedéves növekedést olyan egyszeri tényezők is hajtották, mint a kormány 1500 milliárd dolláros adócsökkentési csomagja, ami kiadásaik növelésére ösztönözte a fogyasztókat, vagy éppen a Kínába irányuló szójaexport megugrása a büntetővámok vezetése előtt.

Elemzők arra számítanak, hogy az év második felében 3 százalékra lassul az ütem, ami 2018 egészében 3 százalékos GDP-növekedést eredményez. Ez lenne a legjobb teljesítmény azóta, hogy 2005-ben 3,5 százalékkal bővült az amerikai gazdaság.

A kép forrása: Pixabay.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet