BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Merkel Orbánnak: "kicsit furcsának tartom, ahogyan minket szapul"

Helyes, hogy Magyarország védi a schengeni külső határát - mondta Angela Merkel német kancellár csütörtökön a bajorországi Augsburgban.

2018. szeptember 27. csütörtök, 21:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Augsburger Allgemeine című helyi lap fórumán azzal kapcsolatban, hogy a 2015-ös menekülthullám idején folytatott tevékenységét szokás különutas német politikaként jellemezni, kérdésre válaszolva rámutatott, hogy egy főre vetítve nem Németország fogadta be a legtöbb menedékkérőt - írja az MTI.

Hozzátette: Orbán Viktor magyar miniszterelnök "folyamatosan rámutat arra, hogy milyen jól védi a határt, amit egyébként helyesnek tartok, és soha nem is szólaltam fel a határvédelme ellen, hiszen schengeni külső határa van, de ez a határ sajnos még nem készült el akkor, amikor a sok menekült érkezett".

Mindennek alapján "kicsit furcsának tartom, ahogyan minket szapul"

- mondta a német kancellár.

Arról is szólt, hogy a migrációval és a menekültekkel kapcsolatban meg kell próbálni "megbékíteni" egymással az eltérő álláspontokat, és érdemes nem csak a múlttal foglalkozni, hanem a jövővel is.

A fotó forrása: Tobias Schwarz/AFP.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet