BUX 139737.71 0,64 %
OTP 45750 0,99 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bozóttűz ütött ki Németországban - több ember megsérült

Bozóttűz keletkezett a németországi Köln közelében kedden egy vasútvonal mentén, a lángok lakott területre is átcsaptak, legkevesebb 12 ember megsérült - írja az MTI.

2018. augusztus 7. kedd, 19:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tűz a Siegburg nevű településnél keletkezett a Köln és Frankfurt között közlekedő InterCity Express (ICE) járatok vonala mentén. Az aljnövényzet valószínűleg egy szikra miatt gyulladt ki. A lángok a szárazság és a hőség miatt gyorsan tovaterjedtek lakóházakra.

Helyszíni sajtójelentések szerint több száz tűzoltó küzd a lángokkal. A vonatokat elterelték, a környéket lezárták, a lakosságot felszólították, hogy tartsák zárva az ajtókat és az ablakokat, és kapcsolják ki a légkondicionáló berendezéseket.

Németországban hetek óta tart a kánikula, és sokhelyütt tavasz óta nem hullott számottevő csapadék. A hőség a következő napokban tetőzik, megdőlhet a 2015-ben 40,3 Celsius-fokon beállított melegrekord, enyhülés csütörtök estétől várható.

Ezt már olvasta? Paks sem bírja a hőséget.

A kép forrása: Oliver Berg / dpa / AFP.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet