BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A sztráda vonzza ide a befektetőket

Társulási szerződést írt alá hétfőn a romániai Kolozs megyei önkormányzat Aranyosgyéres (Campia Turzii) és Aranyoslóna (Luna) önkormányzataival egy újabb ipari park megépítéséről, amely immár az ötödik lenne a belső-erdélyi város vonzáskörzetében - adta hírül a magyar állami hírügynökség.

2018. július 30. hétfő, 17:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ipari park 115 hektáros területen épülne meg a tervek szerint két év alatt, 5 millió euró beruházás nyomán. Alin Tise, a Kolozs megyei önkormányzat elnöke közölte, hogy az ipari park teljes területének bérbeadására már jelentkeztek különböző vállalatok, jelezve, hogy van érdeklődés a beruházás iránt.

Az önkormányzati vezető szerint főleg azon vállalatok számára vonzó a hely, amelyek az észak-erdélyi autópálya mellett akarnak raktárhelyiséget vagy termelőegységet építeni.

Kolozs megyében, Kolozsvár vonzáskörzetében már három ipari park működik, amelyek összesen csaknem hatezer munkahelyet teremtettek, az ott tevékenykedő vállalatok több mint 300 millió eurót ruháztak be. A negyedik ipari park jelenleg Erdőfelek (Feleacu) község területén épül egy 85 hektáros telken.

Kolozs megye Románia egyik legdinamikusabban fejlődő térsége, a megyében a munkanélküliségi ráta 1,6 százalék az országos 4,6 százalékos rátához képest - írta az MTI. (Több pénz és ember a határon túli pénzek osztására - ezt a cikket olvasta?)

A kép forrása: Shutterstock.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet