BUX 139550.74 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar kormány stratégiai partnere lett az ExxonMobil

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött pénteken a kormány és az amerikai Exxonmobil, a megegyezést Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Romke Noordhuis ügyvezető igazgató írta alá.

2018. június 1. péntek, 14:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az esemény alkalmából a miniszter kiemelte, hogy az ExxonMobil fontos szerepet fog játszani Magyarország jövőjének alakításában, hiszen segíthet a jól képzett magyar munkaerő itthoni boldogulásában, gáz- és olajipari tevékenységével pedig az energiaellátás biztonságát erősítheti - írja az MTI.

Romke Noordhuis kijelentette, hogy az Exxonmobil budapesti szolgáltatási központjának vezetőjeként az itteni tevékenységük bővítésével számol a következő években. Kiemelte a magyar főváros jelentőségét a vállalat globális hálózatában és hozzátette, hogy a stratégiai megállapodás erősíti az Exxonmobil elkötelezettségét Magyarország iránt.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet