BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tömegek tüntetnek az Aldi ellen Ausztráliában

Rossz körülmények miatt panaszkodnak a dolgozók.

2018. május 22. kedd, 13:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Március óta tüntetnek az Aldi üzletlánc teherautó sofőrjei a cég ellen Ausztráliában. A sofőrök azt mondják, hogy nagyon rossz körülmények között dolgoznak, 10 sofőrből egy több mint 80 órát dolgozik hetente - írja a 24.hu.

A fő probléma, hogy csak Új-Dél-Wales államban 92 százalékkal nőtt a halálos közúti balesetek száma, és ezt annak rovására írják, hogy az Aldi sofőrjei nem tudják rendesen kipihenni magukat. A multilánc viszont cáfolja ezt az állítást, és bizonyítékokat kér.

A fotó forrás: MTI/EPA/Kelly Barnes.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet