BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lengyelek újra az EU-t választják

A lengyel kormány ugyan egyelőre csak mérlegeli az euró átvételét, ám a jó öreg zloty lecserélése csak idő kérdése.

2018. április 21. szombat, 07:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Leszek Skiba lengyel pénzügyminiszter-helyettes szerint jelenleg nincs napirenden Lengyelország belépése az euróövezetbe - adta hírül a Business Insider Polska. Ugyanakkor úgy véli, hogy ez érdeke az országának, ezért ha eljön az ideje át kell venni a közös európai valutát.

Mérlegeljük az eurózóna-tagság előnyeit és hátrányait - fejtegette a politikus. A miniszterhelyettes szerint az euró bevezetése hosszabb távon hasznára válik Lengyelországnak, már csak pragmatikus okokból is. A lengyelek sokat exportálnak az eurótagállamokba, így az egyszerűbb, kiszámíthatóbb pénzügyi feltételek hozzájárulnának ahhoz, hogy fejlődjön a lengyel kivitel.

Skiba szerint a kormány nem tart attól, hogy Lengyelország kimaradhat az EU jövőjéről folytatott vitából azért, mert nem tagja az eurózónának.

A fotó forrása: Shutterstock.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet