BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszélt a miniszter - drágult az olaj

Nagyot emelkedett a pénteki kereskedésben az olaj árfolyama, miután a szaúdi olajügyi miniszter azt nyilatkozta, hogy szükséges lehet a kitermelés korlátozása 2019-ben is és nem csak az OPEC-országoknál - írta a Portfolio.

2018. március 23. péntek, 23:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brent 70 dollár fölé drágult, a WTI pedig 2,5 százalékos emelkedéssel 65 dollár felett fejezte be a napot - olvasható a portálon.

Szaúd-Arábia energiaügyi minisztere, Khalid al-Falih szerint az OPEC-országoknak jövőre is együtt kellene működniük a szervezeten kívüli nagy olajkitermelőkkel, például Oroszországgal, hogy folytassák a kitermelés korlátozását és csökkentsék a globális olajtartalékokat.

A kép forrása: Shutterstock.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet