BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ilyenek lesznek a jövő kínai atomreaktorai

Beszállítói láncot épít ki Kína ólomhűtéses atomreaktorok gyártásához a kínai tudományos akadémia (CAS) atomenergia biztonsági intézetének (INEST) hétfői tájékoztatása szerint.

2018. március 19. hétfő, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az INEST (Institute of Nuclear Energy Safety Technology) szerint az olvadt ólmot vagy ólom-bizmut ötvözetet az elsődleges hűtőkörben alkalmazó, legmodernebb technológiát képviselő negyedik generációs atomreaktor biztonságosabb és gazdaságosabb a korábbi típusoknál - írta az MTI.

Kína a nyolcvanas években kezdte meg a kutatásokat az ólomhűtéses reaktorokkal az atomenergia biztonságos kereskedelmi célú előállításának céljával. Az idén március elején az INEST ipari együttműködés létesült kínai vállalatok között ólomhűtéses reaktorok gyártására.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet