BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szerb olajcég csaknem megduplázta profitját

A szerbiai kőolajipari vállalat (NIS) tavaly 80 százalékkal, 27 milliárd dinárra (1 dinár 2,66 forint) növelte profitját - írja az MTI.

2018. március 1. csütörtök, 19:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazprom Nyefty orosz cég többségi tulajdonában lévő olajipari vállalat csütörtökön azt közölte, a kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti nyeresége (EBITDA) 18 százalékkal, 47 milliárd dinárra emelkedett.

A NIS 56,15 százaléka az orosz Gazprom Nyeftyé, 29,87 százaléka a szerb államé, a fennmaradó részen kisrészvényesek osztoznak. (Még legfeljebb két éve lehet Oroszországnak.)

A NIS, amely a szerb költségvetés egyik legnagyobb befizetője és két olajfinomítót működtet Szerbiában, tavaly 1,4 millió tonna olajegyenértékű kőolajat és földgázt termelt.

A kép forrása: Shutterstock

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet