BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rakétatámadással ijesztgették Hawaii lakosait - vaklárma volt

Rakétatámadással riogatták az Amerikai Egyesült Államokhoz tartozó Hawaii lakosait, többeket sms-ben szólítottak fel arra, hogy keressenek menedéket - írta az Index a BBC-re hivatkozva.

2018. január 13. szombat, 21:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hírre kisebb pánik tört ki ám kisvártatva kiderült, hogy hamis riasztásról van szó - derül ki a portál cikkéből.

A hatóságok is megerősítették, hogy vaklárma volt, erről viszont nem küldtek üzenetet. Hawaii kormányzója a CNN-nek azt mondta, hogy egy műszakváltás során valaki rossz gombot nyomott meg.

Az aggodalmat az is táplálta, hogy a sziget fekszik az USA államai közül a legközelebb Észak-Koreához, így lakói mindenre felkészültek.

A nyitókép forrása: Pixabay

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet