BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly autóipari beruházás érkezik

A dél-koreai SK Innovation Zrt. elektromos autókba használható lítium akkumulátorokat gyártó üzem építését tervezi a komáromi ipari parkban egy 42 hektáros területen - írja az MTI a városházán kifüggesztett hirdetményből.

2017. november 29. szerda, 15:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beruházás környezetvédelmi dokumentációja szerint a vállalat 2018 februárjában kezdené meg az építkezést, a próbaüzemet 2019 nyarán indítanák és 2020 januárjától üzemszerű termelést folytatnának.

Az üzem első fázisa 66 ezer négyzetméteren valósulna meg a komáromi ipari park területén, a lengyel Alumetal szomszédságában. A működés során a gyár 24 órás üzemben termelne egész évben.

A társaság a dél-koreai Seosan városában már rendelkezik egy gyakorlatilag azonos technológiájú akkumulátorgyárral. A gyártási eljárás Magyarországon nem ismeretlen, hasonló üzem nyílt 2017 májusában Gödön - áll a környezetvédelmi dokumentációban.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet