BUX 138268.95 -0,88 %
OTP 44510 -0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy gondban a katalán rendőrfőnök

Zendülés bűncselekményével kapcsolatban kell vallomást tennie a katalán rendőrfőnöknek a spanyol központi büntetőbíróságon - derül ki a szerdán közzétett idézésből.

2017. október 4. szerda, 11:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Josep Lluis Traperót a katalán kormány gazdasági tanácsosának barcelonai hivatalánál szeptember 20-án lezajlott tüntetés miatt hallgatják meg - írta az MTI.

A spanyol csendőrség aznap nagyszabású akciót indított, hogy megakadályozza a függetlenségi népszavazást, amelyet az alkotmánybíróság illegálisnak mondott ki: 41 helyen tartottak házkutatást, 14 magas rangú katalán tisztviselőt vettek őrizetbe. (Váratlan fordulat Spanyolországban - megszólalt a király.)

A gazdasági tanácsos hivatala előtt már reggel tiltakozók tömege gyűlt össze, akik egészen másnap hajnalig ottmaradtak, súlyosan megrongáltak három csendőrautót. A tüntetők megpróbáltak behatolni az épületbe, és a csendőrök órákig odabent ragadtak.

A csendőrség - állítása szerint - segítséget kért a katalán rendőrségtől, akik ezt azonban csak többszöri kérésre, és sokára teljesítették.

A bíróság zendülés bűncselekményének gyanújával indított eljárást az ügyben, és beidézte Jordi Sánchezt, a Katalán Nemzetgyűlés (ANC) valamint Jordi Cuixartot, az Ómnium Cultural nevű civil politikai szervezet vezetőit is, mert a tüntetést ők szervezték és koordinálták.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet