BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír jött Franciaországból

Az élénk belső keresletnek és az exportnak köszönhetően a második negyedévben is tartotta korábbi növekedési tempóját a francia gazdaság.

2017. augusztus 29. kedd, 13:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Insee statisztikai hivatal kedden közölte, hogy a francia GDP a június 30-án végződött negyedévben az előző két negyedévhez hasonlóan 0,5 százalékkal bővült. A múlt év második negyedéhez képest 1,7 százalékkal emelkedett a bruttó hazai termék - írta az MTI.

A háztartások fogyasztása 0,3 százalékkal nőtt az év első három hónapjához képest. Az export 2,5 százalékkal, az import viszont csak 0,4 százalékkal emelkedett.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet