BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt a várt ítélet! Börtönbe küldik az autógyártókat

Az Egyesült Államokban megszületett az első olyan bírósági ítélet, amit a Volkswagen dízelbotránya miatt indítottak – számol be a Bloombergre hivatkozva a hvg.hu.

2017. augusztus 26. szombat, 22:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

James Liang, a Volkswagen korábbi mérnökét 40 hónap börtönbüntetésre ítélték, emellett pedig 200 ezer dolláros (51,6 millió forintos) bírságot is kiszabtak rá - olvasható a portálon.

Az ügyészség szerint a börtönbüntetéssel példát lehet statuálni, és elrettentheti az autóipar többi résztvevőjét a hasonló csalásoktól

Oliver Schmidtet, a cég károsanyag-kibocsátás ellenőrzéséért felelős vezetőjét várhatóan december 6-án Detroitban ítélik el. Schmidt korábban bűnösnek mondta magát, így akár hét év börtönt is kaphat.

(Több mint ötmillió dízelautó szoftverfrissítését végzik el önként a gyártók annak érdekében, hogy csökkenjen a járművek károsanyag-kibocsátása - erről itt olvashat bővebben.)

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet