BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új orosz metró építését jelentették be

Új-Moszkvába vezető metróvonalak kiépítésének tervét jelentette be vasárnap Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere - írja az MTI.

2017. július 30. vasárnap, 13:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 148 ezer hektárnyi Új-Moszkvát 2012. július 1-jén csatolták az orosz fővároshoz, mintegy két és félszeresére növelve annak területét. A délnyugati új városrészben két közigazgatási egységet hoztak létre, amelyben 19 települést és két kerületet vontak össze.

Új-Moszkva népessége a fővárossal való egyesülés óta 40 százalékkal, csaknem 345 ezerre nőtt. A területen az elmúlt fél évtized során két metróállomás, hét rendelőintézet és 11 millió négyzetméternyi ingatlan épült.

Ha Oroszország és metró, akkor fakocka. Olvassa el, mit mondott Tarlós István a héten.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet