BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét kemény kritikát kapott a kormány az USA-ból

Aggodalommal tölti el a Egyesült Államokat, hogy a magyar parlament elfogadott egy olyan jogszabályt, amely méltánytalanul sújtja a magyar civil szervezetek egy célzott csoportját - olvasható a budapesti amerikai nagykövetség honlapján szerdán közzétett állásfoglalásban.

2017. június 14. szerda, 21:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A civil szervetek közül sokan a korrupció elleni harcot, valamint az emberi jogok és a polgári szabadságjogok védelmét tekintik fő feladatuknak, de az új törvény megbélyegzi őket.

\"Különösen azon kormányzati kommunikáció kontextusában, mely a külföldről támogatást kapó civil szervezeteket úgy ábrázolja, mint amelyek a társadalom érdeke ellenében tevékenykednek\" - olvasható a közleményben.

A követség szerint ez elrettentő hatással lesz a magyarok önszerveződésére és azon képességére, hogy aggodalmaikat demokratikus úton hozzák a kormány tudomására.

Emellett hangsúlyozták, hogy ha az elfogadott jogszabály életbe lép, akkor az a NATO, az EU és az EBESZ által képviselt egyesülési jog és szólásszabadság érvényesülése szempontjából visszalépést fog eredményezni.

Nem valósak azok az állítások, amelyek szerint a civiltörvény az Egyesült Államokban létező Idegen Ügynökök Bejegyzéséről szóló törvényen alapul.

Korábban a német sajtó is kritizálta a kormány lépését.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet