Az amerikai elnöki hivatal, a Fehér Ház bejelentése szerint Trump telefonon beszélt az Egyesült Királyság régi-új kormányfőjével. A közlemény szerint az amerikai elnök hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság \"különleges viszonyban\" áll egymással.
Az amerikai State Department (külügyminisztérium) közleményben fejezte ki jókívánságait, leszögezve: Washington \"tiszteletben tartja a brit szavazók döntését\", és számít a további együttműködésre Theresa Mayjel.
A külügyminisztérium szintén kiemelte a két ország közötti megkülönböztetett viszonyt, leszögezve, hogy ez továbbra is az amerikai kül- és biztonságpolitika alapja. A kommüniké utal arra is, hogy Theresa May az Egyesült Államok \"rendíthetetlenül hűséges\" szövetségese.
A külföldi vezetők közül Theresa May volt az első, aki Donald Trump elnöki beiktatása után a Fehér Ház vendége volt.
