BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brüsszel meghajolt a németek előtt - a magyarok is bánhatják

Az Európai Bizottság megszüntette Németország ellen azt a kötelezettségszegési eljárást, amelyet az új autópályadíj-rendszer miatt indított. Berlin egy kis változtatással elérte, hogy a német autósoknak ne kelljen fizetniük.

2017. május 18. csütörtök, 08:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az utolsó akadály is elhárult az elől, hogy Németországban fizetőssé tegyék az autópályákat, miután az Európai Bizottság megszüntette az ezzel kapcsolatban folytatott kötelezettségszegési eljárást - adta hírül a Magyar Nemzet. A vizsgálatot még 2015 júliusában kezdték.

Brüsszel azt kifogásolta, hogy az új rendszerben a német autósoknak valójában nem kellett volna fizetniük, mert annyival csökkentették volna gépjárműadójukat, amennyibe az autópálya használata kerül. A berlini kormány kompromisszumot ajánlott, ami elnyerte az EU-s bürokraták tetszését.

Eszerint az adócsökkentést az autók környezetvédelmi besorolásához kötik. Így az Euro 6-os osztályzattal rendelkező autósok adója jobban csökken, mint amennyibe az autópályadíj kerül, a többieknél pedig marad a korábbi nullszaldós \"üzlet\". A német autósoknak a főutak után is fizetniük kell, míg a külföldieknek csak az autópálya-használat kerül pénzbe. A mentők, a villanyautók és a mozgássérültek járművei teljes mentességet élveznek.

A tíznapos matrica a tervek szerint a motorok károsanyag-kibocsátásától függően 2,5-25 euróba  (800-8000 ezer forint) fog kerülni, az egyéves 130 eurót kóstál majd. A rendszert 2019-től élesítik.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet