BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb aranyat vesznek a jegybankok

A világ jegybankjainak aranykereslete hat éve legalacsonyabb szintre csökkent az idei első negyedévben, különösen amiatt, mert szünetelt a kínai vásárlás.

2017. május 4. csütörtök, 08:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Arany Világtanács (WGC) csütörtökön azt közölte, hogy a \"hivatalos intézmények\" által vásárolt aranymennyiség 76 tonnával nőtt a március végével záródott három hónapban, ami 18 százalékkal marad el a tavalyi első negyedévitől.

A korábban jelentős aranyvásárló kínai jegybank tavaly októbere óta nem növelte aranytartalékát. (Politikai tényezők mozgathatják az arany árát.)

A WGC előrejelzése szerint a jegybankok idén 250-350 tonna aranyat vásárolnak, ami elmarad a tavalyi 377 tonnától - írja az MTI.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet