BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kell az ingyenpénz a németeknek

A vásárlási szubvenció iránt benyújtott kérelmek alapján nem igazán mutatnak kellő lelkesedést az elektromos autók iránt a német autósok és vállalatok.

2017. április 15. szombat, 14:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elektromos autók vásárlásának a támogatására a német szövetségi költségvetésben elkülönített 1,2 milliárd eurós alapból március végéig csak 55 millió eurót vettek igénybe a vevők a német Automobilwoche szakmai magazin beszámolója szerint. Az illetékes hivatalhoz 15 ezer 348 kérelmet nyújtottak be, ebből 8655 szólt tisztán elektromos autóra.

A vásárlási támogatást 2016 július eleje óta lehet igénybe venni Németországban elektromos és hibrid járművekre. A tisztán elektromos járművek támogatása 4 ezer euró, a hibrid járműveké 3 ezer euró - írja az MTI.

A támogatás felét a német szövetségi költségvetés fedezi, a másik felét pedig az autógyárnak kell kedvezményként a vevőnek biztosítania. A támogatási alapból elméletileg 300 ezer elektromos jármű vásárlását lehet szubvencionálni. A 2019 június végéig fel nem használt összeg elvész az alapból.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet