BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

May óvatosan bánna Putyinnal

Az Európai Uniótól való távolodás után az Egyesült Államokkal venné szorosabbra viszonyát Nagy-Britannia, hogy geopolitikai erőtere ne gyengüljön. Épp ezért szimbolikus, hogy Theresa May az első vezető a világon, aki Trumphoz utazik hivatalos programra.

2017. január 27. péntek, 08:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit miniszterelnök a republikánusok philadelphiai rendezvényén beszélt, ahol elmondta, hogy az Oroszországgal való viszonyban bölcsességet meríthetünk Reagan elnök idejéből, amikor a Gorbacsovval való tárgyalások idején tartotta magát a mondás: \"megbízni, de ellenőrizni\". Putyinnal kapcsolatban most a \"szerződni, de óvatosan\" taktikája lehet a tanácsom - tért ki Theresa May a fagyos orosz-amerikai viszonyra, ami Obama elnökségének a végére hidegháborús szintűre romlott - írj az euronews.

A legfontosabb intézménynek a nemzetállamnak kell lennie. Az erős nemzetek erős intézményrendszert képesek működtetni, ami a nemzetközi partnerség alapját teremti meg. A nemzetek közötti együttműködés pedig a világ stabilitását adja - magyarázta Theresa May.

Theresa May emlékeztetett rá, hogy az Egyesült Államok és Nagy-Britannia két olyan ország, amelyik védelmi költségvetéséből jelentős összegeket fordít más országok védelmére. Félórás beszédében kitért a közel-keleti konfliktusokra és Iránra is. Trump többször hangoztatta, hogy újratárgyaltatná az Iránnal kötött nukleáris egyezményt.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet