BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon rossz hírt kapott London

Nem engedhető meg, hogy Nagy-Britannia uniós kilépését követően London maradjon Európa pénzügyi központja - jelentette ki Jeroen Dijsselbloem, az Eurogroup elnöke kedden.

2016. november 29. kedd, 13:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

\"Nem engedhetjük meg, hogy az euróövezeten kívül legyen és a saját szabályait kövesse az európai és euróövezeti pénzügyi szolgáltatások központja\" - idézi a német Die Presse hírportál az euróövezeti pénzügyminiszterek tanácsa, az Eurogroup elnöke, a holland pénzügyminiszter keddi brüsszeli kijelentését.

Dijsselbloem leszögezte: \"Nagyon határozottnak kell lennünk ebben a kérdésben. Nem fordulhat elő, hogy egy harmadik országnak hozzáférése legyen az európai pénzügyi rendszerhez anélkül, hogy alá legyen vetve például a fogyasztóvédelmi előírásoknak és tőkemegfelelési követelményeknek.\"

MTI
MTI

Ez is érdekelhet