\"Az egyik legkonzervatívabb európai monetáris politika a lengyel. Az Európai Unióban valószínűleg Lengyelországban a legmagasabb a reálkamat. Bőven van lehetőségünk még csökkenteni, de akár emelni is a kamatokat\" - fogalmazott a miniszter. \"Számos más ország viszont már kifutott a monetáris eszközökből\" - jegyezte meg.
Morawiecki szerint a jövő hónapban esedékes amerikai kamatemelésnek lesznek lengyel pénzpiaci hatásai. \"A dollár árfolyamának erősödése és az amerikai kötvényhozamok emelkedése szinte biztosan hatással lesz a lengyel pénzpiacra is\" - mutatott rá. \"A lengyel kötvényárak csökkennek, a hozamok emelkednek majd.
A gazdasági miniszter úgy látja, hogy az idei negyedik negyedévi és a jövő év első negyedévi lassulás után ismét felgyorsul a lengyel gazdasági növekedés. Az idei harmadik negyedévben három éve a leglassúbb, 2,5 százalékos volt a lengyel GDP-növekedés elemzők szerint az európai uniós támogatások csökkenése miatt. A kormány tartja idei 3,4 százalékos és 2017-es 3,6 százalékos GDP-növekedési előrejelzését.
