BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hírek érkeztek Dél-Koreából

Hétéves mélypontra esett szeptemberben a dél-koreai autóexport a szöuli kereskedelmi és ipari minisztérium adatai szerint.

2016. október 9. vasárnap, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptemberben 157 ezer autót exportált Dél-Korea, ami 23,7 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól és 2009 októbere óta a legkevesebb.

Dél-Korea az év eleje óta összesen 1,85 millió autót adott el külföldön, 15,3 százalékkal kevesebbet a tavalyi azonos időszakkal egybevetve. A kilenc hónap alatt az autóexportból származó bevétel 28,7 milliárd dollárt tett ki, ami 14,7 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól.

Dél-Koreában az autóiparra esik az ország teljes exportjának egy jelentős része és több százezer embernek ad munkát.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet