BUX 139737.71 0,64 %
OTP 45750 0,99 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irán lassan elkezd tejelni az oroszoknak

Irán az év végéig megkezdi az előleg kifizetését Oroszországnak a Busherben létrehozandó két újabb atomreaktor-blokk építéséért.

2016. szeptember 12. hétfő, 12:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A két új, egyenként 1000 megawattos reaktor mintegy 10 milliárd dollárért épül meg. Az új létesítmény alapkőletétele szombaton lesz. Jelenleg a tervdokumentációt készítik elő és várhatóan 2017 végén megkezdődik a tényleges építés.

A busheri atomerőmű egyetlen reaktorát is Oroszország építette. Az 1000 megawattos reaktorblokkot 2011 szeptemberében kapcsolták rá Irán nemzeti energetikai hálózatára, majd ­- miután a teljesítménye elérte a száz százalékot - 2013 szeptemberében használatra átadták a megrendelőnek, a garanciális idő lejárta után pedig, idén áprilisban került végérvényesen iráni kezelésbe.

Moszkva 2014-ben megállapodott Teheránnal arról, hogy további reaktorokat épít a Roszatom állami atomenergetikai konszernhez tartozó Atomsztrojekszport. A busheri létesítményben négy, egy másik helyszínen, amiről még nincs döntés, további négy WER típusú, nyomottvizes reaktor lesz a tervek szerint.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet