BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előnyugdíjazás miatt csökkent a Telekom nyeresége

Egyszeri tételek miatt csökkent a második negyedévben a Deutsche Telekom nyeresége, de az árbevétel és az üzemi eredmény emelkedett.

2016. augusztus 11. csütörtök, 12:08

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német távközlési konszern, a Magyar Telekom fő részvényese csütörtökön közölte, hogy nettó nyeresége 621 millió euróra esett vissza az első negyedévi 712 millió euróról. Az eredményt 400 millió euró egyszeri költség terhelte meg, így egy előnyugdíjazási programhoz kapcsolódó kiadások.

Az üzemi eredmény ugyanakkor 8,6 százalékkal 5,46 milliárd euróra nőtt.

Az amerikai T-Mobile US jó teljesítményének köszönhetőn az árbevétel 2,2 százalékkal 17,82 milliárd euróra emelkedett. A német piacon 3 százalékkal csökkent a bevétel.

Az üzemi eredmény kissé meghaladja az elemzői várakozásokat, a nettó nyereség és az árbevétel elmarad azoktól.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet