BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszóltak a briteknek - ez a kormány nem lesz jó

Élesen bírálta az új brit kormány összetételét az Európai Parlament (EP) elnöke csütörtökön.

2016. július 14. csütörtök, 13:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Martin Schulz szerint David Cameronéhoz hasonlóan a szerdán hivatalba lépett Theresa May kormányfő kabinetje is a inkább a kormányzó brit Konzervatív Párt belső ellentéteinek elsimítását, semmint az ország érdekeit szem előtt tartva jött létre.

Közleményében az EP elnöke úgy fogalmazott, nem szakadt meg a \"veszélyes ördögi kör\", és ez kárára lesz az Egyesült Királyságnak és Európának is.

Schulz ugyanakkor hozzátette: \"Csakúgy, mint a múltban, ezekben a nehéz időkben is konstruktívan együtt fogunk működni az új brit kormánnyal\".

Nem ő volt az egyetlen

Korábban több más politikai szereplő is furcsán fogadta például Boris Johnson külügyminiszterré választását. Az Index beszámolója szerint a washingtoni külügyi szóvivő nem bírta ki röhögés nélkül a hírt, míg a 444.hu szerint Jean-Marc Ayrault francia külügyminiszter is kiakadt, ő úgy fogalmazott, hogy \"a kinevezése a brit politikai válság eredménye. Ismerjük a módszereit. Franciaországnak egy hiteles, megbízható partnerre lett volna szüksége\".

De még inkább sokatmondó az alábbi videó:

Economx
Economx
MTI
MTI

Ez is érdekelhet