BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét fenyegetőzik Észak-Korea

Válaszcsapással fenyegetőzött az észak-koreai hadsereg hétfőn, arra reagálva, hogy az Egyesült Államok és Dél-Korea megállapodott a THAAD típusú, korszerű amerikai rakétavédelmi rendszer dél-koreai telepítéséről – írja az MTI alapján az inforadio.hu

2016. július 11. hétfő, 13:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez volt az első hivatalos észak-koreai megszólalás a múlt pénteki szöuli bejelentésről. Közleményében a hadsereg úgy fogalmazott, hogy azonnal reagálni fog, amint eldől, hogy az amerikai \"inváziós eszközök\" mikor és milyen helyszínre kerülnek Dél-Koreában, mégpedig \"kíméletlen válaszcsapással\", \"fizikai művelettel\".

Phenjan azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy a THAAD telepítésével háborút kíván kirobbantani, Dél-Koreának pedig azt üzente, hogy az önmegsemmisítés felé tett lépést a rendszer befogadásával.

Washington és Szöul azzal indokolta múlt hét végén bejelentett megállapodását, hogy a THAAD rendszerrel védelmet kíván nyújtani az észak-koreai atom- és tömegpusztító fegyverek, illetve ballisztikus rakéták ellen. A két ország azt követően kezdett el tárgyalni a telepítésről, hogy Észak-Korea február elején nagy hatótávolságú ballisztikus rakétával hajtott végre kísérletet, előtte pedig végrehajtotta negyedik föld alatti atomrobbantását is, megsértve az ENSZ Biztonsági Tanácsának tiltó határozatait.

Dél-koreai részről közölték, hogy heteken belül kiválasztják a telepítés pontos helyszínét, és azon lesznek, hogy a jövő év végére a rendszer működőképes legyen.

A két Korea az ötvenes évek elején véres háborút vívott egymással, és békeszerződés nem született köztük. Az Egyesült Államok azóta is jelentős katonai jelenlétet tart fenn Dél-Koreában.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet