BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír jött Németországból

Két egymást követő havi csökkenés után a várakozások felett nőtt áprilisban a német ipari termelés - derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden közzétett adataiból.

2016. június 7. kedd, 09:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Áprilisban ár-, naptári- és szezonális kiigazítással 0,8 százalékkal nőtt az ipari termelés Németországban. A Destatis a márciusi adatot felülvizsgálat után 1,3 százalék csökkenésről 1,1 százalék csökkenésre módosította. Elemzők 0,6 százalékos növekedést vártak áprilisra.

Áprilisban a feldolgozóipari termelés 1,1 százalékkal nőtt az előző havihoz képest. Ezen belül a beruházási javak termelése 2,2 százalékkal, a fogyasztási javaké pedig 0,4 százalékkal. Az energiatermelés 1,1 százalékkal nőtt, az építőipar termelése viszont 1,7 százalékkal csökkent.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet